• bilgi@forumegitimk12.com

Konuşmacılar

img
Mindosphere Kurucu Ortağı ve UDE Global Genel Müdürü

Erkan İŞÇİMEN

Sırasıyla İstanbul Atatürk Fen Lisesi'ni; Kadir Has Üniversitesi İşletme Lisans, Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yüksek Lisans programlarını tamamladı. Harvard, Stanford, Ulusal Singapur Üniversitesi (NUS), Finlandiya Yaratıcı Eğitim Konseyi (CCE Finland), Amerika Yetenek Yönetim Birliği (ATD), REFA Enstitüsü (Almanya) ve ODTÜ başta olmak üzere pek çok kurumda sertifika programlarına katıldı. Halen Gebze Teknik Üniversitesi Sayısal Yöntemler programında Doktora tez aşamasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilgi ve iletişim teknolojileri, üretim, lojistik ve eğitim sektörlerinde uzmanlık ve yöneticilik pozisyonlarında çeşitli görevler üstlendi. Türk Telekom Grubu bünyesinde eğitim ve gelişim yönetimi faaliyetlerini tek merkezden yürüten Türk Telekom Akademi'yi kuran ekipte yer aldı ve koordinasyonunu üstlendi. Sonradan TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği'ne evrilen Türkiye Yetişkin Öğrenim Platformu'nun kurucuları arasında yer aldı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı sıfatıyla platformun vizyon, misyon, değerler ve stratejilerinin belirlenmesine liderlik etti. 2012-2016 yılları arasında Okan Üniversitesi'nde Stratejik Yönetim dersleri verdi, yine aynı üniversite bünyesinde düzenlenen Fatih Projesi Geleceğin Eğitimi Çalıştayı ile Mobil Öğrenme Çalıştayı'nda moderatör olarak görev aldı. 2014-2017 yılları arasında girişimcilik ve yenilikçilik ve konularında Kadir Has Üniversitesi Danışma Kurulu Üyeliği'ni yürüttü. Geliştirdiği stratejik plan, müfredat, eğitim içeriği, sistem ve süreçler halen Türkiye'nin önde gelen birçok kurumsal akademisinde kullanılmakta; liderlik edip gelişimlerine yardımcı olduğu birçok profesyonel şu anda ulusal ve uluslararası kurumlarda eğitim, yetenek yönetimi veya organizasyon geliştirme yöneticiliği yapmaktadır.

2011 yılından beri çeşitli sektörlerde yetenek yönetimi, kurumsal akademi kurulum/yönetimi, stratejik yönetim, süreç ve organizasyon geliştirme alanlarında hizmet veren UDE Global'in Ortağı ve Genel Müdürü; 2016'dan beri danışmanlık ve eğitim alanında teknoloji geliştirme faaliyetleri yürüten Silikon Vadisi/ABD merkezli Mindosphere'in Kurucu Ortağı'dır. Ayrıca KKTC merkezli Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD)'nde Mütevelli Heyeti Danışmanı görevini sürdürmekte ve kurucularından olduğu Kendi İşim Danışmanlık Akademisi'nde ise gönüllülük esaslı eğitimler vermektedir.